به گزارش پایگاه اطلاع رسانی مؤسسه فرهنگی پیام آزادگان اصفهان


خاطره ای از آزاده احمدقلی افشاری اردوگاه شماره 9 رمادیه آسایشگاه 7


توی حیاط اردوگاه قدم می زدم، سرم را پایین انداخته و غرق در افکار خودم بودم که دیدم جوجه پرنده کوچکی جلوی پایم افتاده! جوجه کبوتر؟ توی اردوگاه!مدتی بود که کبوتری روی بلندگوی اردوگاه آشیانه ساخته بود و جوجه هاش از تخم درآمده بودند .حالا جوجه هاش از لانه بیرون افتاده بودند خیلی زود بچه ها دور جوجه ها جمع شدند آمدن جوجه ها اتفاقی نبود که بشود ازآن چشم پوشی کرد جوجه ها را بردیم توی آسایشگاه ، همه به کبوترها می رسیدند و ناز و نوازششان می کردند کبوترها اهلی شده بودند و دور و بر بچه ها می پلکیدند.


جوجه ها هر  روز بزرگ تر می شدند و آن قدر بزرگ شده بودند که می بایست پرواز را تمرین می کردند جوجه ها را می پراندیم، کمی توی هوا بال و پر می زدند و کمی آن طرف تر می نشستند توی  یکی از تمرین ها یکی از کبوترها به آن طرف سیم های خاردار پرید سربازی که درحال نگهبانی آن طرف سیم ها بود دستش را دراز کرد و کبوتر را از لای سیم ها بیرون کشید و مغرورانه با یک حرکت سر کبوتر بخت برگشته را از گردنش جداکرد و رو به ما گفت: اگر شما هم به این طرف بیایید همین کار  را با شما می کنم و لاشه بی سر کبوتر را گوشه ای انداخت .


برای این کبوتر آزادی بهای گزافی داشت که گویا از آن چاره نیست. انگار سرنوشت این کبوترها خونین رقم خورده بود آن یکی کبوتر هم به پره های پنکه سقفی آسایشگاه برخورد و چینه دانش پاره شد ولی این یکی توی دامن ما افتاد ، با نخ و سوزن چینه دانش را دوختیم و آن قدر مراقبت کردیم تا خوب شد و جان گرفت .


تازه کبوتر جان گرفته بود که باخبر شدیم می خواهند ما را به سفر نجف و کربلا ببرند گفتیم بهتر است کبوتر هم با ما باشد به نجف رسیدیم و توی صحن حضرت امیر نشستیم و کبوتر را در میان انبوه کبوتران حضرت که بالای سرمان درحال پرواز بودند پرواز دادیم.


...همواره و در هر اتفاقی، پایان کار اهمیت دارد و چه پایان خوشی بود/


 


«« و من الله التوفیق »»

«« مؤسسه فرهنگی پیام آزادگان اصفهان »»

 

{jcomments on}

  • 0 نظر
  • خواندن 3212 دفعه

نظر دادن

درباره ما

متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما متن درباره ما 

تماس با ما

متن تماس با ما متن تماس با ما متن تماس با ما متن تماس با ما متن تماس با ما متن تماس با ما متن تماس با ما متن تماس با ما متن تماس با ما

  • Address : No 40 Baria Sreet 133/2 NewYork City, NY,United States

  • Email : این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

  • Phone1 : 0123-4567-8910
    Phone2 : 0123-4567-8910

مطالب ویژه 3